Lise

İYİ BİR LİSE, İYİ BİR ÜNİVERSİTENİN KAPISIDIR

Sınıf düzeylerine göre ayrı müdür yardımcısı ve rehber öğretmenin her öğrencinin akademik ve sosyal gelişimini takip ettiği Bayrampaşa Sınav Koleji’nde, eğitimi iki aşamada ele almak gerekir.

Birinci aşama; 9 ve 10. sınıfta İngilizce eğitimi ile birlikte temel akademik eğitim daha ön plana çıkmaktadır. Bunlarla birlikte, Değerler Eğitimi ve After School kapsamında yer alan kültür-sanat- spor etkinlikleri ile kulüp çalışmaları da sürdürülür.

İkinci aşama; 11 ve 12. sınıfta ise yabancı dil eğitimi ihmal edilmeden üniversiteye giriş sınavı olan YKS hazırlık çalışmaları bu dönemde ciddi bir ivme kazanır.

Her hafta düzenli uygulanan YKS ve ders denemeleri, soru çözüm saatleri ve etüt tamamlama çalışmalarıyla kurs ve özel derse gerek kalmayacak şekilde bir akademik program izlenir.

Sınav Koleji Liselerinde öğrencilerin biri ya da bir kısmı değil hepsi üniversiteye gider. Üstelik okul olarak YKS’de Türkiye birinciliği derecesine sahiptir.

Ayrıca öğrencilerin en çok bu dönemde ihtiyaç duyduğu rehberlik ve danışmanlık çalışmalarına özel önem verilir. Rehber öğretmenler her öğrenciyle birebir ilgilenir ve meslek, kariyer, üniversite hazırlık ve veli-öğrenci iletişimi konularında danışmanlık yapar ve destek verir.

Bayrampaşa Sınav Koleji’nde öğrenciler için yurt dışı eğitim danışmanlığı kapsamında CERN, NASA ve Avrupa üniversitelerine kapsamlı geziler düzenlenir. Bu kapsamda öğrenci değişim programlarıyla isteyen öğrenciler eğitimlerinin bir kısmını ABD ve Kanada gibi ülkelerde sürdürürler.

demo-attachment-180-Group-4
demo-attachment-180-Group-4

Şimdi Başvurmaya Hazır Mısın?

Şimdi Online Başvurunu Yap, İndirimli Kayıt Avantajından Yararlan.