Ortaokul

Bayrampaşa Sınav Koleji’nde 4 yıllık ortaokul eğitimini 3 aşamada ele almak gerekir.

Birinci aşama; ilkokulda olduğu gibi 5. sınıfta da “Side to Side” sistemi uygulanır. Yoğun İngilizce programından dolayı 5. sınıf bir hazırlık sınıfı niteliğindedir. Akademik eğitim ve İngilizce öğretimi birbirine entegre edilmiştir.

İkinci aşama; 6 ve 7. sınıfta ise İngilizce eğitimi ile birlikte akademik eğitim daha ön plana çıkmaktadır. Deneme sınavları ile eksik tamamlama çalışmaları artırılarak teorik ve uygulama dersleri çok verimli bir şekilde işlenir.

Üçüncü aşama; 8. sınıfta ise İngilizce eğitimi ihmal edilmez. Bayrampaşa Sınav Koleji öğrencileri hiçbir şekilde etüt, kurs ve özel derse ihtiyaç duymaz. Çünkü gerekli olan her şey soru çözüm saatleri, deneme sınavları ve etüt çalışmalarıyla okul içinde yapılır.

Ayrıca Bayrampaşa Sınav Koleji Ortaokulları’nda öğrencilerin içinde bulundukları gelişim dönemleri dikkate alınarak rehberlik çalışmalarıyla birlikte, After School kapsamında yer alan kültür, sanat ve spor etkinliklerine ve kulüp çalışmalarına özel bir önem verilir. Bu kapsamda yurt içi-yurt dışı bilim gezileri başta olmak üzere birçok gezi ve organizasyon düzenlenir.

demo-attachment-180-Group-4
demo-attachment-180-Group-4

Şimdi Başvurmaya Hazır Mısın?

Şimdi Online Başvurunu Yap, İndirimli Kayıt Avantajından Yararlan.