Rehberlik

Öğrencilerimizin Başarısını Destekliyoruz!

Bayrampaşa Sınav Koleji’nde rehberlik hizmeti, eğitimin kalbinde yer alır. Öğrencilerimizin kendilerini tanımaları, güçlü yönlerini keşfetmeleri ve geliştirmeleri için rehberlik servisimiz büyük bir özveriyle çalışır. Bizim için farklılıklar önemlidir ve her öğrencimiz için uygun öğrenme yöntemlerini sağlamak en önemli hedefimizdir.

Öğrencilerimiz, ders çalışma teknikleriyle ilgili takıldıkları bir nokta, yaşadıkları olumsuz durumlar, başarısızlık, kararsızlık veya meslek seçimi gibi herhangi bir konuda bize başvurabilirler. Öğrencilerimiz her zaman yanlarında birilerinin olduğunu ve kapımızı herhangi bir sorun olmadan da çalabileceklerini bilirler.

Aynı şekilde velilerimiz de bize ulaşabilir ve ortak noktamız olan öğrencilerimizle ilgili fikir alışverişinde bulunabilirler. Velilerimizle düzenli olarak görüşerek öğrencilerin evdeki durumunu, ders çalışma alışkanlıklarını ve genel performanslarını takip ederiz. Velilerimizin desteğiyle birlikte öğrencilerimizin davranışlarını olumlu yönde değiştirme konusunda sağlam adımlar atabiliriz.

Rehberlik servisimiz, koç öğretmenlerimizle koordineli bir şekilde çalışır. Koç öğretmenlerimiz, öğrencilerimizle düzenli bireysel görüşmeler yapar, ders başarılarını, ödevlerini ve devamsızlık durumlarını takip eder. Ayrıca öğrencilerin durumu hakkında velilerimiz ve okul rehberlik servisiyle de düzenli olarak iletişim halindedirler. Rehberlik toplantılarında öğrencilerin değerlendirmelerini yapar ve gerektiğinde rehberlik servisimizin desteğiyle öğrencilerimize yardımcı olurlar.

Sınav Koleji olarak öğrencilerimize “Tam Öğrenme” modeliyle desteklenen rehberlik hizmetimizi sunmaktan gurur duyuyoruz. Öğrencilerimizin başarı ve motivasyonunu artırmak için eğitim koçluğu sistemiyle de destek veriyoruz. Öğrencilerimiz, tercih ettikleri öğretmeni eğitim koçu olarak belirleyerek kişisel hedeflerine ulaşmak için yönlendirme alırlar.

Ayrıca öğrencilere yönelik sunumlar ve seminerler düzenleyerek motivasyonlarını artırıyoruz. Akademik ve psiko-sosyal süreçlerini destekleyici ve tanılayıcı envanterlerle öğrencilerin gelişimlerini takip ediyoruz ve velilerimizle sonuçları paylaşıyoruz.

Veli çalışmalarına da büyük önem veriyoruz. Veli-rehber öğretmen-koç öğretmeni toplantılarında öğrencilerin gelişimsel süreçleri, sosyal, duygusal, bilişsel ve akademik performansları hakkında bilgi alışverişi yapıyoruz. Velilerimize, öğrencilerin içinde bulunduğu dönemi ve sınav sürecini daha yakından takip edebilmeleri için bilgilendirme sunumları da yapıyoruz.

Bayrampaşa Sınav Koleji olarak, öğrencilerimizin her alanda gelişimlerini desteklemek ve başarıya ulaşmalarını sağlamak için rehberlik ve eğitim koçluğu hizmetlerimizi özveriyle yürütüyoruz. Sizleri de rehberlik birimimize bekliyoruz.

demo-attachment-180-Group-4
demo-attachment-180-Group-4

Şimdi Başvurmaya Hazır Mısın?

Şimdi Online Başvurunu Yap, İndirimli Kayıt Avantajından Yararlan.